Clenbuterol GRINTEX LABORATORIES 40mcg/100tab

80,00 zł
Brak podatku
Ilość

Dostępność: dobra
Podrabiany: średnio
Dla kobiet: w ostateczności
Dla początkujących: nie nadaje się
Dawkowanie:  20-40 mcg dziennie, niektórzy mogą przetrwać do 160 mcg dziennie,
Skutki uboczne: średnie, ciężkie lub zagrażające życiu!
Zastosowanie:  redukcja
Okres półtrwania:  34-39 h, zależy od funkcji nerek i stanu zdrowia [2]
Typowa długość cyklu: 4-6 tygodni
Aromatyzacja: nie
Dawka śmiertelna: 80-180 mg/kg masy ciała u zwierząt [7]

Clenbuterol jest beta2-agonistą, głównie stosowanym w weterynarii. Posiada podobną strukturę do Salbutamolu, jednakże jest bardziej selektywny oraz ok. 100 razy mocniejszy. Po 30 minutach od dostarczenia dawki Clenbuterolu od 80 do 90% substancji aktywnej zaczyna oddziaływać na ciało. Szczyt notuje się po 2-4 h, okno terapeutyczne wynosi 8-12 h. Na Clenbuterolu złapano m.in. Alberto Contadora (zwycięzcę Tour de France w 2010 roku, wkrótce stracił ten tytuł) oraz baseballistę Guillermo Mota. Popularność w kulturystyce notuje się dopiero na lata 80, początek lat 90’ XX wieku.

Jeśli chodzi o moje rekomendacje – nie warto sięgać po Clenbuterol, podobnie jak po DNP, T3 i inne niebezpieczne substancje. Są bezpieczniejsze alternatywy, takie jak fentermina, efedryna, w ostateczności nawet Salbutamol. Clenbuterol podaje się koniom, nie ludziom – do tego może się nadaje. Spekuluje się, iż to właśnie eksperymenty z Clenbuterolem i DNP przyczyniły się do śmierci w wieku 22 lata Aziz Sergeyevich Shavershiana (lepiej znanego jako ZYZZ). Po jego śmierci, w wątku na forum, pojawiły się komentarze: „śmierć to trochę dotkliwy skutek uboczny”. A wcześniej użytkownicy gorąco odradzali mu Clenbuterol oraz DNP – sugerowali raczej aeroby oraz dietę… Cóż, młodzieniec zrobił jak uważał za słuszne, zmarł na wakacjach w Tajlandii.

Za co odpowiadają receptory β1-AR i β2-AR (adrenergiczne)?

W skrócie: na podstawie E. Mutschler “Farmakologia i toksykologia” WYD. III oraz  Goldmana i Gilmana:

Receptory beta1 – ich pobudzenie zwiększa częstość pracy serca, siłę skurczu i prędkość przewodzenia impulsów. To tłumaczy dlaczego efedryna jest na liście antydopingowej WADA – może mieć wpływ na wydolność sportowca. W uproszczeniu można powiedzieć, iż podobny wpływ na serce efedryny przypomina tuning silnika samochodu sportowego. Gwoli ścisłości, sportowcom wolno używać efedryny oraz metyloefedryny pod warunkiem, iż stężenie w moczu ww. substancji nie przekroczy 10 mcg na ml [5].

Receptory beta2 – ich pobudzenie powoduje rozkurcz naczyń wieńcowych, oskrzeli i macicy, jak również rozszerzenie naczyń krwionośnych np. w mięśniach. Pod względem metabolicznym pobudzenie receptorów beta2 prowadzi do zwiększonej lipolizy komórek tłuszczowych, rozpadu glikogenu w mięśniach (glikogenolizy), także pobudzenia glikogenolizy w wątrobie oraz glukoneogenezy w wątrobie [3].

Clenbuterol jest masowo nadużywany przez osoby, które w ogóle nie powinny po niego sięgać. Znam przypadek kobiety, której wymiar uda przywodził na myśl rasowego ciężarowca czy trójboistę, jednakże w jej przypadku był to głównie tłuszcz. Oczywiście, chętnie i szybko sięgnęła po Clenbuterol – co dało jej niewiele. Czemu?

Bo sięgasz po jeden z najcięższych preparatów z grupy beta mimetyków, a nie robisz porządków na podstawowych polach, takich jak:

  • dieta, redukcyjna (np. z przewagą tłuszczy oraz białka, a o małej zawartości węglowodanów), dostosowana do wieku, profilu hormonalnego, aktywności, ilości tkanki tłuszczowej,
  • codzienna aktywność (spacery),
  • treningi (aeroby, interwały, trening siłowy),
  • szeroko rozumiany tryb życia – ograniczenie używek, alkoholu, słodyczy etc.

Przypomina to wytaczanie artylerii samobieżnej np. „Dana” lub „Goździk” do zwalczenia groźnej grupy … komarów albo wymianę całego silnika, podczas gdy wystarczyło zmienić filtr oleju oraz sam olej. Bez trwałych zmian w trybie życia i odżywianiu – nawet najsilniejsza farmakologia pomoże tylko doraźnie. Po odstawieniu środka cały zlikwidowany w ciele tłuszcz wróci na swoje miejsce. Latami pracujesz nad tym jak wygląda twoja sylwetka, nie jesteś w stanie tego zmienić w ciągu 1-2 miesięcy. Podobnych kłamliwych obietnic jest pełno w Internecie.

Kliniczne przypadki związane z Clenbuterolem

Clenbuterol wysyła do szpitala większość biorących go osób. W przeglądowym studium z Australii [1] zbadano stosowanie Clenbuterolu w latach 2004-2012. Przytoczono 63 przykłady, z drastycznym skokiem popularności „klenu” od 2008 roku (3) do 2012 (aż 27 przypadków). 35 doniesień ze szpitali, 2 od paramedyków, jeden od lekarza opieki rodzinnej, 21 z innych źródeł. 53 pacjentów z 63 (czyli 84%) wymagało hospitalizacji. Najczęstszym powodem zażywania Clenbuterolu była chęć schudnięcia oraz zastosowania kulturystyczne. Najczęstsze skutki uboczne to tachykardia (24), zaburzenia pokarmowe (16) (wymioty) oraz skurcze (11).